Į Vilnių atvyksta „Eurovizijos“ prodiuseris M.Greenas: neregėtas renginys vandenyje ir „paskutinė vakarienė“

Į Vilnių atvyksta „Eurovizijos“ prodiuseris M.Greenas: neregėtas renginys vandenyje ir „paskutinė vakarienė“„Eurovizijos“ dainų konkurso ir olimpinių žaidynių organizatorius, šviesaus atminimo Anglijos karalienės Elizabeth II ir Džeimso Bondo šuolį parašiutu iš sraigtasparnio surengęs britas Martinas Greenas atvyksta į Vilnių.

M.Greenas skaitys pranešimą antrajame didžiausiame Baltijos šalyse idėjų ir tendencijų festivalyje „Revolution“, kuris vyks gegužės 22–24 dienomis Vilniaus rotušėje, jos aikštėje ir kitose Senamiesčio erdvėse.

Tarp kitų festivalio „Revolution“ akcentų – dar nematytas performansas vandenyje, unikalią maisto patirtį žadanti „Paskutinė vakarienė“, įspūdingiausio torto ir stalo dekoro konkursai, naujausių tendencijų apžvalga bei diskusijos su įvairių sričių profesionalais. Šių metų festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.

Vilniaus rotušėje kalbės „Eurovizijos“ prodiuseris, vyks įtraukiančios diskusijos

Idėjų ir tendencijų festivalio „Revolution“ iniciatorius, renginių paslaugų grupės „ReKūrai“ vadovas Aurimas Kamantauskas sako, kad šis renginys yra skirtas visiems smalsiems žmonėms.

„Festivalis gimė kaip didžiausias renginių industrijai ir visiems su renginiais susijusiems žmonėms skirtas įvykis, kokio dar nebuvo ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Vis dėlto surengę pirmąjį „Revolution“ renginį pernai mes pamatėme, kad iš tiesų aprėpiame gerokai plačiau. Kad tai yra renginys, kuris aktualus ne tik renginių industrijai, bet iš esmės visiems žmonėms, kurie domisi naujausiomis tendencijomis, ieško įkvepiančių idėjų savo profesinei ar kasdienei veiklai, nori plėsti akiratį ir kontaktų ratą. Taip „Revolution“ konferencija evoliucionavo ir tapo idėjų ir tendencijų festivaliu, kuris šiemet pirmą kartą vyks Vilniaus širdyje – Rotušėje ir kitose Senamiesčio erdvėse“, – teigia A.Kamantauskas.

Vienas esminių šių metų festivalio centrų – Vilniaus rotušėje įvyksianti „Revolution“ konferencija. Jos metu pranešimą skaitys 2023 m. Liverpulyje skambėjusios „Eurovizijos“ prodiuseris ir generalinis direktorius Martinas Greenas. Jis atvyksta pasidalinti patirtimi, ką reiškia organizuoti tokio masto renginius, kaip „Eurovizijos“ konkursas ar olimpinės žaidynės.

M. Greeno biografijoje yra tokie įvykiai, kaip garsusis Anglijos karalienės Elžbietos II šuolis parašiutu iš sraigtasparnio kartu su Džeimsu Bondu, kurį jis organizavo ruošiantis 2012 m. Londono olimpinėms žaidynėms.

Tarp konferencijos pranešėjų bei diskusijų dalyvių taip pat yra daug kitų savo srities profesionalų: aktorius Giedrius Savickas, dizaineris Juozas Statkevičius, vestuvių planuotoja Laura Vagonė, žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius, švietimo ekspertas Miša Jakobas, virtuvės šefas Gian Luca de Marco, renginių tvarumo ekspertė Margarita Aļabjeva-Vaišļa, tendencijų ekspertas Stefanas Nilssonas ir daug kitų.

Konferencija ir diskusijos įvairiomis aktualiomis temomis vyks Rotušėje, o jos aikštėje visas tris festivalio dienas veiks visiems lankytojams atvira ekspozicijų erdvė su interaktyviais paviljonais. Prodiuseriai, apšvietimo specialistai, techninius sprendimus renginiams siūlantys kūrėjai, maitinimo paslaugų tiekėjai, parodų ir konferencijų stendų gamintojai ir kiti čia pristatys savo paslaugas, produktus ir naujoves.

Šių metų festivalio akcentas – žemėlapis

Vienas didžiausių šių metų „Revolution“ festivalio akcentų – įvairių veiklų ir kultūrinių patirčių kupinas žemėlapis. Nuo Senamiesčio iki Naujamiesčio besitęsiantis „Revolution“ žemėlapis tris dienas vedžios festivalio svečius po netikėčiausias Vilniaus miesto erdves. Kiekvienoje jų vyks specialūs pasirodymai, performansai, susitikimai ir kūrybinės dirbtuvės. Pavyzdžiui, „Bokšto SPA“ baseine bus pristatyta menininko Rolando Žigonio tapybos darbų paroda-performansas. Renginio metu pirmą kartą tapytojo R. Žigonio kūriniai bus eksponuojami greta vandens, kartu vyks sinchroninio plaukimo sportininkių pasirodymas ir grupinė meditacija.

„Menininkai yra jautrios asmenybės, kurias stipriai paliečia gyvenimo aktualijos. Naujai atsiradę jausmai išreiškiami per natas, žodžius arba išliejami drobėje. Jų kūriniuose pamatome realybės atspindį – tai, kas yra aktualu. Kitaip tariant, tendencijas. Festivalio dalyvių laukia ne vienas meninis pasirodymas, kuris sukels naujų minčių, padės atrasti šviežius požiūrio kampus ir „pagauti“ tendencijas“, – sako festivalio organizatorius A.Kamantauskas.

Gegužės 22-23 dienomis sostinės svečiai bus pakviesti į „Paskutinę vakarienę“ – restorane „Valdovai“ įvyksiantį ir specialiai festivaliui „Revolution“ sukurtą performatyvų maisto renginį, kuris provokuos apmąstyti globalių klimato pokyčių, taršos, nykstančių resursų ir stichinių nelaimių vaidmenį žmonių gyvenimuose.

„Tai tikrai ne paskutinė ir ne visai vakarienė – tai performatyvus kulinarinis vakaras, kurio metu istoriniuose požemiuose, apsaugoti nuo griūvančio pasaulio negandų, susirinksime pasaulio pabaigos ritualams ir jų skoniams“, – taip „Paskutinės vakarienės“ vakarą pristato jo organizatoriai Giedrė Selenytė, Monika Radžiūnaitė, Tauras Stalnionis („Café Müller“) bei maitinimo paslaugų įmonės „Taurakalnis“ įkūrėja Monika Čereškaitė.