Vasha prakalbo apie dukros veiklą socialiniuose tinkluose

vasha su dukra adrija 6645fb5f02fe9 - Pop StarGyvename tokiais laikais, kai daugelis neįsivaizduojame savo kasdienybės be socialinių tinklų. Dalinamės viskuo – šventėmis, kelionėmis, buitimi ir net ir pikantiškais kadrais iš miegamojo. Kaip dabar madinga sakyti, jei tavęs nėra socialiniuose tinkluose, tavęs nėra visai. Ne išimtis ir mūsų vaikai.

LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ vyko aštri diskusija, ar turime teisę viešinti savo vaikus? Socialiniai tinklai pilni net ką tik į pasaulį atėjusių mažylių, pirmųjų maudynių ar jų žindymo vaizdų. Gal viskas iš didelės tėvų meilės? Tačiau vis pasigirsta vaiko teisių specialistų raginimų pagalvoti, ar nereikėtų drausti tėvams viešai demonstruoti savo vaikus internete, juk ten slypi gausybė pavojų.

Dainininkė ir komunikacijos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė yra vieną tų mamų, kurios pasisako kategoriškai prieš vaikų viešinimą socialiniuose tinkluose. „Dėl patyčių, dėl to, kad vaikas negali pats pasirinkti atsidurti internete ar ne, ir dėl to, kad savo vaikus viešai demonstruojantys tėvai kraunasi populiarumo kapitalą sau, o apie žalą vaikams nė nepagalvoja“, – įsitikinusi Dovilė. Jos penkiamečio sūnaus atvaizdo socialiniuose tinkluose nepamatysite. Ji piktinasi garsiomis mamomis influencerėmis, kurios iš savo vaikų socialiniuose tinkluose uždirba pinigus.

Dainininkė Donata Virbilaitė prieš 11 mėnesių tapo mama. Jos dukters veido taip pat nepamatysite socialiniuose tinkluose. „Aš bijau ir nužiūrėjimo, ir visokių interneto sukčių, iškrypėlių, kurie gali pavogti mano dukters nuotraukas ir naudoti jas velniai žino kam“, – sakė garsi mama. Donata taip pat pasakojo pastaruoju metu net jaučianti spaudimą iš sekėjų ir komentatorių parodyti kaip atrodo jos dukra. „Aš tiesiog ėmiau blokuoti tuos žmones, nes man rašo besipiktindami kodėl nerodau vaiko, gal jam kažkas yra. Nesuprantu, ar jiems pagerės gyvenimas nuo to, kad mano dukrą pamatys?“, – laidoje „Bučiuoju. Rūta“ kalbėjo Donata.

O štai septynerių metų dukrai sukūrusi profilį „Instagrame“ nuomonės formuotoja Gabrielė Grigolaitytė-Vasha tikina nenorinti atsilikti nuo laikmečio, o jos dukra socialiniuose tinkluose jau uždirba pirmuosius pinigus. „Sumos už reklamas gali siekti nuo keliasdešimties iki daugiau nei tūkstančio eurų“ , – atvirai kalbėjo Gabrielė. Žinoma mama priduria, kad jos dukrai socialiniai tinklai patinka ir ji nuo mažumės matė kaip mama juose dirba nuomonės formuotoja. „Man viešumas yra įprastas, mat jau nuo tada, kai gimiau, visa Lietuva apie tai žinojo. Mano tėvai žinomi žmonės, tad viešumas man buvo nulemtas“, – sakė Gabrielė.