Goda Sabutytė-Alijeva apie patirtą šantažą

„Aš pradėjau galvoti: na ir kas, kad mane pamatys pusė Lietuvos nuogą, na ir kas, kad perskaitys kažkokias mano žinutes, ar pamatys kažkokį video. Aišku, tai turės pasekmių tiems žmonėms, nes aš tikrai nenuleisčiau rankų, ir vėl kreipčiausi į teisėsaugą“, – jau šįvakar gyvenimo būdo laidoje „Nuo… Iki…“ teigs grupės „69 Danguje“ narė, nuomonės formuotoja Goda Sabutytė – Alijeva.

Visada besišypsančios, geros nuotaikos ir jaunatviškos – grupės „69 Danguje“ merginos Karina, Goda, Ingrida ir Nijolė kiek daugiau nei prieš savaitę kartu su iš Berlyno atvykusiu choreografu, režisieriumi ir prodiuseriu Šarūnu Kirdeikiu ruošėsi grandioziniam koncertui grupės 20-mečio proga. Jis vos prieš kelias dienas įvyko Kauno „Žalgirio“ arenoje. Atrodo, galima būti tik džiaugtis neblėstančiu grupės populiarumu, tačiau šiandien, su viena grupės merginų – apie ne itin malonius dalykus.

Goda Sabutyt-Alijeva apie patirtą šantažą
Goda Sabutytė

Pavogta paskyra socialiniame tinkle ir šantažas – visa tai patyrė Goda Sabutytė-Alijeva. Tiesa, tuo metu garsią moterį sekė ne 100 tūkstančių žmonių, kaip dabar, o per pus mažiau. Bet to pakako, kad ji galėtų uždirbti nemažus pinigus iš reklamos savo profilyje. „Jaučiausi tragiškai“, – sako Goda paklausta kokie jausmai apėmė, kai jos paskyros socialiniuose tinkluose buvo nulaužtos, pavogtos, o ji pati – šantažuojama grasinant paviešinti itin asmenišką informaciją. Moteris prisipažins: tuomet net kreipėsi į teisėsaugą.

Nurimti ir neišgyventi dėl grasinimų paviešinti itin asmeninę, netgi intymią informaciją, pasak Godos, padėjo suvokimas, kad ji pakankamai tvirta, galės atlaikyti dėmesį net jei taip ir nutiktų.

Dabar Goda, pamokyta kibernetinio saugumo specialistų, savo paskyras saugo, kaip sakoma, po devyniais užraktais, ir net su itin artimais žmonėmis asmenine informacija bendraudama internete – nesidalina.

Tarp jaunų žmonių netrūksta svajojančių išgarsėti socialiniuose tinkluose, tapti scenos žvaigždėmis ir uždirbti tūkstančius. Tačiau žinomumas, pasak Godos, turi tamsiąją pusę, apie kurią susimąstoma retai.

Tuo tarpu kibernetinio saugumo specialistas Marius Pareščius pasakos ne tik apie saugumą internete bet ir atvejus, kai žmonės nukenčia per neatsargumą. Į kibernetinio saugumo specialistą žmonės kreipiasi tuomet, kai susiduria su nemalonumais internete – nulaužiamos ir pavagiamos paskyros socialiniuose tinkluose, dingsta susirašinėjimai, nuotraukos, sulaukiama šantažo, ar persekiojimo. Suskaičiuoti garsius žmones, kuriems teko padėti pasak Mariaus nepakaktų ir turimų pirštų. Garsūs žmonės, pasak specialisto, itin dažnai sulaukia šantažo, ir ne iš svetimų, o savo rato žmonių. Vienas svarbiausių patarimų kurį Marius visada duoda šantažo sulaukiantiems žmonėms – nebandyti išsipirkti, kitaip tariant – nemokėti pinigų už siūlomą ramybę. „Net jeigu jiems sumokėsi 5000, 8000, 10 ar 30 tūkstančių, jie visada pasilieka teisę išplatinti jums svarbią informaciją, ir spaus jus tiek, kiek jiems reikia. Tai tokioje situacijoje nėra išeities, o juos pamaitinus jie turės daugiau pinigų jus reketuoti“, – pasakos M.Pareščius.

Komentuoti

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia